Wypoczynek Seniorów w Sarbinowie - czerwiec 2018

Zdjęcie
Seniorzy z Klubu „WRZOS”  na wypoczynku w Sarbinowie.
W dniach 12-19 czerwca przebywaliśmy w Ośrodku Kolonijno Wypoczynkowym „Bałtyk” w Sarbinowie.
 Znajduje się tam przepiękna 1,5 km promenada nadmorska, zabytkowy kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny,  którego wieża była kiedyś latarnią morską. Przy ulicy Nadmorskiej znajduje się zabytkowa chata szachulcowa kryta trzciną jest tam obecnie oberża czynna w okresie letnim.
12 czerwca 2018r.- wtorek
godz. 9:00 wyjazd z Nowej Wsi Wielkiej
godz. 13:00 przyjazd do Sarbinowa zakwaterowanie i obiad, pierwsze kroki na pobliską plażę przywitanie się z morzem.
13 czerwca br. - środa
Po śniadaniu o godz. 10:00 wyjazd kolejką do miejscowości Gąski zwiedzanie latarni morskiej, odpoczynek i powrót do Sarbinowa. Po obiedzie czas wolny spacery brzegiem morza, plażowanie. Po kolacji chwila relaksu i wieczorek integracyjny przy muzyce.
14  czerwca br.  - czwartek
Każdy spędza czas według własnego planu, na godz. 20:00 gospodarz ośrodka zaplanował dla nas grilla z pełną obsługą szefa kuchni. Była kaszanka, kiełbasa z grilla pajda chleba ze smalcem i skwarkami oraz ogórek małosolny.
Oczywiście były tańce i śpiewanie.
15  czerwca br. – piątek
Każdy spędza czas według własnego planu, na godz. 19.00 zaprosiłem wszystkich uczestników na zabawę przy muzyce ze skromnym poczęstunkiem - słodycze - miałem urodziny, wszyscy odśpiewali mi  gromkie 100 lat.
16  czerwca br. – sobota.
Po śniadaniu o godz. 10:00 wyjazd kolejką do Mielna spacerek po mieście, na zakończenie trafiliśmy na zlot ciągników rolniczych różnych marek  i wiekowych Ursusów. Na godz. 20:00 gospodarz ośrodka zaprosił nas na wieczorek taneczny była kawa herbata i ciastka.  
17  czerwca br. niedziela
Pogoda dopisuje humory też, odpoczynek, plażowanie, spacery. Wypady na rybkę no i oczywiście oczekiwanie na zachód słońca.
18  czerwca br. poniedziałek.
Czas mija nieubłaganie ostatni dzień w Sarbinowie, odpoczynek na plaży,  spacery promenadą lub brzegiem morza a o godz. 19:00  wieczorek taneczny, i  pakowanie bagażu.
19  czerwca br. wtorek 
 Po śniadaniu wszyscy spakowani  i  oczekiwanie na przyjazd autokaru, który przyjechał o godz.10:00 załadunek bagażu i o godz. 11:00 ruszamy w drogę powrotną do domu.  Przyjazd do Nowej Wsi Wielkiej o godz. 17:00 z uwagi na korki na trasie.
Tekst i foto: Czesław Lipka, zdjęcia: TUTAJ

  (powierzono do upublicznienia)
 
 
 

metryczka


Wytworzył: Włodzimierz Tomczak (22 czerwca 2018)
Opublikował: Włodzimierz Tomczak (22 czerwca 2018, 12:27:22)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 622