Fotorelacja z Pielgrzymki Częstochowa - Zakopane

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Pielgrzymki Częstochowa - Zakopane w której uczestniczyli seniorzy z Klubu Seniora "Wrzos" z Nowej Wsi Wielkiej. TUTAJ

Pielgrzymka śladami Jana Pawła II „Częstochowa, Kraków, Łagiewniki, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice – Zakopane, Murzasichle, Ludźmierz w dniach 11-16 września br.
W dniu 11 września Niedziela Seniorzy z Klubu „Wrzos” z grupą parafian wyjechała na pielgrzymkę do Częstochowy gdzie wzięliśmy udział w Apelu Jasnogórskim w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.
Poniedziałek rano po mszy świętej wyjazd do Krakowa.
- Zwiedzanie Katedry wawelskiej, wejście na wieżę z dzwonem Zygmunta podziwianie panoramy Krakowa, zwiedzanie Starego Rynku, Kościoła Mariackiego, Sukiennic. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie. Przejazd na nocleg do Kalwarii Zebrzydowskiej.
Wtorek przejazd do Łagiewnik zwiedzanie Sanktuarium Św. Jana Pawła II gdzie w katakumbach odbyła się Msza św. w rocznice śmierci naszej Przewodniczącej Klubu Seniora Pani Basi Krawiec połączona z Koronką do Bożego Miłosierdzia, którą odprawił ksiądz Dziekan Michał Stolarski. Następnie przejście i zwiedzanie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, kościoła w którym znajdują się relikwie Apostołki Miłosierdzia św. Faustyny Kowalskiej, oraz bazyliki Miłosierdzia w Łagiewnikach. Powrót do Kalwarii Zebrzydowskiej zwiedzanie sanktuarium Matki Boskiej Kalwaryjskiej.
Środa rano Msza święta w sanktuarium M.B. Kalwaryjskiej, przejazd do Wadowic zwiedzanie Bazyliki i Muzeum św. Jana Pawła II czas wolny a następnie przejazd do Murzasichle na nocleg u państwa Zofii i Andrzeja Łukaszczyk. Po krótkim wypoczynku wyjazd do Zakopanego i zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach. Czwartek to kolejny dzień w Zakopanem gdzie zależnie od kondycji był do wyboru wjazd Kolejką Linową na Kasprowy Wierch, lub na Gubałówkę a na zakończenie spacer Krupówkami połączony z zakupami, powrót do Murzasichle - gdzie gospodarze przygotowali dla nas grilla i herbatkę z prądem.
Piątek to nasz ostatni dzień gdzie w drodze powrotnej odwiedziliśmy Sanktuarium Matki Boskiej Gaździny Podhala w Ludźmierzu. Do Nowej Wsi Wielkiej wróciliśmy w godzinach wieczornych zmęczeni ale zadowoleni .
Tekst Czesław Lipka

metryczka


Wytworzył: Czesław Lipka (20 września 2016)
Opublikował: Paulina Libumska (20 września 2016, 11:57:35)

Ostatnia zmiana: Paulina Libumska (20 września 2016, 15:48:14)
Zmieniono: dodanie tekstu

rejestr zmian tej informacji »


Liczba odsłon: 551