Wycieczka Seniorów z Brzozy i Nowej Wsi Wielkiej do Wrocławia.

W dniach 8 – 11 sierpnia członkowie dwóch klubów seniora  z Brzozy i Nowej Wsi Wielkiej udali się na wycieczkę do Wrocławia.
W drodze do Wrocławia odwiedziliśmy najstarsze miasto w Polsce Kalisz wspólnie z przewodnikiem zwiedziliśmy miasto poznając jego historię i najciekawsze zabytki. Dzień drugi to zwiedzanie Wrocławia  z przewodnikiem rejs statkiem po Odrze a w godzinach wieczornych udaliśmy się pod Hale Ludową gdzie podziwialiśmy koncert  fontann. Kolejny dzień to dalsze zwiedzanie Wrocławia i Ogród Japoński. Wieczorne spacery po Wrocławiu.
Wyjazd do Lubiąża zwiedzanie zespołu Pałacowo Klasztornego Cystersów największy obiekt w tego typu w Europie środkowej. Kubatura obiektu robi wrażenie, Zwiedzającym udostępnia się jadalnię opata, salę książęcą, kościół NMP, refektarz – trwają prace konserwatorskie.
Być we Wrocławiu i nie zobaczyć Panoramy Racławickie  to nie takie proste tłumy ludzi  którzy chcą zobaczyć  Dzieło Kossaka i Styki i nam się udało po odstaniu  w kolejce po bilety. Zwiedziliśmy budynek Uniwersytetu Wrocławskiego „z Aulą Leopoldina” i wieżą widokową – można było podziwiać panoramę Wrocławia  i najwyższy budynek w Polsce Sky-Tower. Odwiedziliśmy Wrocławskie ZOO z największą atrakcją Afrykarium które cieszy się olbrzymim powodzeniem.  Wrocław ma swoje Krasnale jest ich około 400  na zdjęciach  niektóre z nich. W załączeniu zdjęcia z naszej wycieczki – przepraszam że nie są ułożone chronologicznie.
Zdjęcia KS "Wrzos"

ZDJĘCIA TUTAJ

metryczka


Wytworzył: Czesław Lipka (1 września 2016)
Opublikował: Paulina Libumska (1 września 2016, 12:40:53)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 442