Seniorzy z Nowej Wsi Wielkiej w Warszawie (29-31.08.2020)

Zdjęcie Zdjęcie
Relacja z wyjazdu Seniorów z Nowej Wsi Wielkiej i Brzozy do Warszawy w dniach 29-31 sierpnia br.
Dzień pierwszy 29.08.2020r.
1.    Wizytę na Mazowszu rozpoczynamy od odwiedzenia miejsca urodzenia Fryderyka Chopina – Żelazowa Wola spacer po parku otaczającym dworek z uwagi na pandemie Covid 19 zwiedzanie niektórych obiektów jest utrudnione lub nie możliwe.
2.    Kolejny przystanek to już Warszawskie Powązki Wojskowe gdzie mogliśmy zobaczyć pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej, groby ludzi kultury- znanych  aktorów, sportowców, polityków.
3.    Następnie odwiedziliśmy Stare Powązki najstarszą nekropolie warszawską z pięknymi grobowcami i kolumbarium gdzie są pochowani Czesław Niemen, Irena Jarocka, Kasia Sobczyk.
4.    Zakwaterowanie w Hostelu i posiłek w restauracji, a po obiedzie wyjazd do Pałacu Kultury. Wjazd windą na 30 piętro i podziwianie widoków na panoramę Warszawy. Dalsza trasa to spacer do Ogrodu Saskiego,
Grób Nieznanego Żołnierza, Pl. Marszałka Piłsudskiego, Krakowskim Przedmieściem w kierunku Pl. Zamkowego i Rynku Staromiejskiego, droga powrotna przy zapadającym zmroku iluminacja budynków przy Krakowskim Przedmieściu – Pałac Prezydencki, Uniwersytet Warszawski, Akademia Sztuk Pięknych, Pałac Staszica, ul. Nowy Świat wyłączona z ruchu bo odbywały się tam różne imprezy jak „Nowy Świat dla Białorusi” liczne kafejki i restauracje gdzie życie trwa do godz. nocnych. Zmęczeni dotarliśmy do Hostelu na wypoczynek.
    Dzień drugi 30.08.2020r.
1.    Po śniadaniu wyjazd autokarem na Muranów do Muzeum Żydów Polskich POLIN – zapoznanie się z historią Żydów na terenach Polski, obok muzeum Pomnik Ofiar Getta i Jana Karskiego.
2.    Kolejnym punktem jest Muzeum Chopina gdzie zapoznaliśmy się z pamiątkami po naszym wybitnym  kompozytorze. 
3.    Łazienki Królewskie – zespół pałacowo ogrodowy założony przez króla Zygmunta Augusta Poniatowskiego, Pałac i teatr na wodzie, Stara Pomarańczarnia, Pomniki Henryka Sienkiewicza, Fryderyka Chopina,
i Pomnik Jana III Sobieskiego.
4.    Być w Warszawie i nie jechać metrem, 3 przystanki  i dalej udajemy się na pieszy spacer po Warszawie cel Biblioteka Uniwersytecka z widokowymi ogrodami na dachu z zapadającym mrokiem udaliśmy się do Hostelu  na wypoczynek deszcz wisiał w powietrzu.
      Dzień trzeci i ostatni 31.08.2020r.
1.    Po śniadaniu pakowanie bagaży i przygotowanie do dalszego zwiedzania tym razem kierunek Wilanów, letnia rezydencja króla Jana III Sobieskiego. Przed wejściem na tereny pałacowe po lewej stronie można zobaczyć Mauzoleum Potockich. Zwiedzanie części pałacowej pałacu Wilanowskiego i ogrodów.
2.    Wilanów to również Świątynia Opatrzności Bożej kościół o olbrzymiej kubaturze i ciekawej nowoczesnej architekturze.
3.    Ostatnim etapem pobytu i zwiedzania jest Muzeum Powstania Warszawskiego w starej elektrowni warszawskiej.
4.    W strugach deszczu ruszamy w drogę powrotną do Nowej Wsi Wielkiej.
Tekst: Czesław Lipka
Dla zilustrowania pobytu w Warszawie postarałem się umieścić po kilka wybranych fotek chronologicznie do opisu: TUTAJ

metryczka


Wytworzył: Włodzimierz Tomczak (8 września 2020)
Opublikował: Włodzimierz Tomczak (8 września 2020, 13:07:04)

Ostatnia zmiana: Włodzimierz Tomczak (9 września 2020, 10:27:54)
Zmieniono: dodanie linku

rejestr zmian tej informacji »


Liczba odsłon: 152