"Polski Stół Wielkanocny 2012"- relacja


W sobotę 31 marca 2012 roku w Gminnym Ośrodku Kultury po raz 13 odbyła się przedświą- teczna impreza wielkanocna pn. "Polski Stół Wielkanocny". Celem organizowania stołu wielkanocnego jest podtrzymywanie polskich tradycji i obrzędów wielkanocnych, oraz delektowanie się potrawami przygotowanymi przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Nowej Wsi Wielkiej. Po powitaniu przez Panią Bogumiłę Jankowską  szefową KGW zaproszonych gości i licznie przybyłych mieszkańców, w świąteczny wielkanocny nastrój z tradycyjnym dyngusem, wprowadziły nas dzieci z klasy III b, przygotowane przez Panią Krystynę Królikowską - nauczyciela Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Wielkiej. Po świetnym występie dzieci  ks. Dziekan Michał Stolarski poświęcił potrawy, a Pani Bogumiła Jankowska zaprosiła wszystkich do degustacji potraw.
W dalszej części z wiosennymi piosenkami wystąpił działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Nowej Wsi Wielkiej dziecięcy zespół wokalny z Brzozy, prowadzony przez Panią Katarzynę Smiszkiewicz. Śpiew dzieci i świetny akompaniament na pianinie Pani Katarzyny zachęcił  wszystkich uczestników do wspólnego śpiewania, szczególnie piosenki Leonarda Cohena „Alleluja”. Po części artystycznej rozstrzygnięty został gminny konkurs na "Najładniejszą palmę i pisankę wielkanocną". Powołane trzyosobowe Jury w skład którego weszły zaproszone Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Lisewie Kościelnym oraz Pan Andrzej Kubiak Radny Powiatu Bydgoskiego wytypowało najlepszych wykonawców: I miejsce - Dominika Bera z klasy Vb SP NWW, II miejsce - dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Nowej Wsi Wielkiej, III miejsce - Kacper Dąbrowski klasa IIIb SP NWW, IV miejsce grupa dzieci „Wiewiórki” z przedszkola „Jarzębinka” w Brzozie. Wyróżnienia otrzymali: Łukasz Ćwikliński, Dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Dąbrowie Wielkiej, Oliwia Pasik, dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Brzozie, Marta Chojnicka, Dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Dobromierzu, Wojtek Spychalski   i dzieci z grupy „Zajaczki”.     
Po wręczeniu nagród zwycięzcom konkursu przez Księdza Dziekana Michała Stolarskiego, głos zabrał inicjator „Polskiego Stołu Wielkanocnego” Pan Wojciech Oskwarek Wójt Gminy Nowa Wieś Wielka, wręczając piękny bukiet kwiatów w podziękowaniu za zaangażowanie Pań w przygotowaniu „Polskiego Stołu Wielkanocnego” oraz za podtrzymywanie tradycji wielkanocnych. Wszystkim obecnym złożył życzenia na zbliżające się święta wielkanocne.  W dalszej części imprezy przeprowadzono konkursy z nagrodami, nawiązujące do tradycji i obrzędów wielkanocnych. Swoimi zdolnościami iluzjonistycznymi zachwycił publiczność Pan Andrzej Kubiak, który zaprezentował kilka sztuczek z jajkami wykorzystując gotowe już pisanki. Na zakończenie najmłodsi uczestnicy imprezy, dziewczynka i chłopiec otrzymali od organizatorów po świątecznej maskotce.
Tegoroczny „Polski Stół Wielkanocny” odbył się  dzięki środkom finansowym przekazanym przez Urząd Gminy w Nowej Wsi Wielkiej oraz Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy, za co w imieniu organizatorów oraz mieszkańców serdecznie dziękujemy!!!  Dziękujemy również serdecznie Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za wspaniałe przygotowanie „Polskiego Stołu Wielkanocnego”. 

Poniżej zdjęcia z sobotniej imprezy:
 
1.
1. " Polski Stół Wielkanocny"

2.  Panie z Koła Gospodyń Wiejskich i ich wspaniałe dzieło!
2. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich i ich wspaniałe dzieło!

3. Jeszcze jedno ujęcie na chwilę przed rozpoczęciem imprezy
3. Jeszcze jedno ujęcie na chwilę przed rozpoczęciem imprezy

4.
4.

5.  Występ dzieci z klasy IIIb
5. Występ dzieci z klasy IIIb

6.
6.

7.
7.

8.
8.

Zdjęcie
10.  Modlitwa i poświęcenie potraw przez ks. Dziekana Michała Stolarskiego
10. Modlitwa i poświęcenie potraw przez ks. Dziekana Michała Stolarskiego

11. Degustacja
11. Degustacja

12.
12.

13.
13.

14.
14.

15.
15.

16. Występ zespołu wokalnego z Brzozy
16. Występ zespołu wokalnego z Brzozy

17.
17.

18.
18.

19.
19.

20.
20.

21.
21.

22.  Przyszedł czas na podsumowanie konkursu 'Najładniejsza palma i pisanka wielkanocna' - Pan Andrzej Kubiak odczytuje protokół Jury.
22. Przyszedł czas na podsumowanie konkursu 'Najładniejsza palma i pisanka wielkanocna' - Pan Andrzej Kubiak odczytuje protokół Jury.

23.  Fotki prac, które wpłynęły na konkurs
23. Fotki prac, które wpłynęły na konkurs

24.
24.

25.
25.

26.
26.

27.
27.

28.
28.

29.
29.

30.
30.
 
31. Dominika Bera - I miejsce-nagrody wręcza ks. Dziekan
31. Dominika Bera - I miejsce-nagrody wręcza ks. Dziekan

32.
32.

33.
33.

34.
34.

35.
35.

36.
36.

37.
37.

38.
38.

39.
39.

40.
40.

41. Pan Andrzej Kubiak i jego magiczne sztuczki!
41. Pan Andrzej Kubiak i jego magiczne sztuczki!

42.
42.

43. Podziękowanie od Pana Wójta dla Pań !!!
43. Podziękowanie od Pana Wójta dla Pań !!!
 
 44. Wspólny krąg wokól  Stołu Wielkanocnego i  sympatyczne zakończenie imprezy.
44. Wspólny krąg wokól Stołu Wielkanocnego i sympatyczne zakończenie imprezy.

45.
45.

46.
46.

47.
47.

48.
48.
 
 

  Wszystkich gości i uczestników "Polskiego Stołu Wielkanocnego" serdecznie pozdrawiamy i zapraszamy za rok!!!
 
 

metryczka


Wytworzył: Włodzimierz Tomczak (2 kwietnia 2012)
Opublikował: Włodzimierz Tomczak (2 kwietnia 2012, 11:09:44)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 2024